تبلیغات
جدیدترین استخدام های دولتی و خصوصی - عدم‌ پذیرش پیام‌ نوریها در آزمون استخدامی
جدیدترین استخدام های دولتی و خصوصی

در پی عدم پذیرش برخی دانش آموختگان دانشگاه پیام نور در آزمون استخدامی، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور طی بخشنامه ای اعلام کرد تمام دستگاههای اجرایی موظفند برای آزمون استخدامی از تمام داوطلبان دارای مدرک رسمی ثبت نام کنند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از مهر، پیرو درخواست تعدادی از دانش آموختگان فراگیر دانشگاه پیام نور شاغل در وزارت نفت مبنی بر عدم پذیرش اعتبار مدارک فراگیر صادره این دانشگاه از سوی وزارت نفت، دانشگاه پیام نور نامه ای خطاب به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارسال کرد.

دانشگاه پیام نور مورد تایید وزارت علوم است

در متن نامه دانشگاه پیام نور به معاونت ریاست جمهوری تاکید شده است که دانشگاه پیام نور، دانشگاهی دولتی و مورد تایید وزارت علوم است. علاوه بر این، هیچ تفاوتی از حیث ارائه آموزش میان دانشجویان ورودی کنکور سراسری و فراگیر قائل نمی شود و آنچه حائز اهمیت است برگزاری آزمون فراگیر توسط سازمان سنجش آموزش کشور است.

نامه معاونت ریاست جمهوری به دانشگاه پیام نور

لطف الله فروزنده - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در بخشنامه ای خطاب به حسن زیاری - رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد: تمام مدارک تحصیلی صادره از سوی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور از جمله دانشگاه پیام نور در صورتیکه با ارزش علمی و بدون قید لفظ "معادل" صادر شود و برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر ملاک عمل قرار گیرد، دارای ارزش استخدامی بوده و دستگاههای اجرایی کشور موظفند در صورت دارا بودن مجوز استخدام، نسبت به جذب نیروی انسانی از بین دارندگان این گونه مدارک تحصیلی ( فارغ از دانشگاه محل اخذ مدرک تحصیلی) ضمن رعایت تمامی ضوابط، شرایط، قوانین و مقررات موضوعه اقدام کنند.

در ادامه بخشنامه مذکور تاکید شده است: تمام دستگاههای اجرایی موظفند برای آزمون استخدامی از تمام داوطلبان دارای مدرک رسمی ثبت نام کنند. بدیهی است ملاک در گزینش افراد، صلاحیت عمومی و پذیرفته شدن در آزمونهای عمومی و مهارتی موضوع ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری است.

متن ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری

متن ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری بدین شرح است: به کار گیری افراد در دستگاههای اجرائی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می‌ شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. دستور العمل مربوط به نحوه برگزار امتحان عمومی و تخصصی به تصویب شورای توسعه مدیریت می‌رسد.

بخشنامه ای که به آن عمل نشد

فرهاد رهبر پیش از آنکه به سمت ریاست دانشگاه تهران برسد در پست ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فعالیت می کرد.

وی در 6 آبان ماه 85 در بخشنامه ای به دستگاههای اجرایی اعلام کرد: با توجه به سوالات مکرر دستگاههای اجرایی و ابهاماتی که در خصوص ارزش استخدامی مدارک تحصیلی صادره از سوی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، به خصوص دوره های فراگیر، علمی – کاربردی دوره های آموزش مجازی پیش آمده است، اعلام می دارد: تمامی مدارک تحصیلی که ازسوی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری همچنین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارزش علمی و بدون قید لفظ "معادل" صادر شود و برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر ملاک عمل قرار گیرد، دارای ارزش استخدامی بوده و دستگاههای اجرایی می توانند در صورت دارا بودن مجوز استخدام، نسبت به جذب نیروی انسانی از بین دارندگان این گونه مدارک تحصیلی ضمن رعایت تمامی ضوابط و شرایط از جمله حصول اطمینان از کسب حد نصاب در آزمون استخدام ادواری اقدام کنند.

در ادامه این بخشنامه آمده است: بدیهی است به واسطه کثرت دانش آموختگان، تنوع تخصص ها و با عنایت به شرایط احراز مشاغل، دستگاههای اجرایی می توانند در راستای تحقق شایسته گزینی و برای انتخاب بهینه نیروی انسانی، شرایط و اولویتهایی را از حیث نوع دانشگاه، شرط معدل و غیره را با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای استخدام در نظر گیرند.

علی رغم صدور چنین بخشنامه ای در آبان ماه 85، برخی دستگاهها اقدام به پذیرش دانش آموختگان دانشگاه پیام نور در آزمون استخدامی خود نکرده اند لذا معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور نیز پیرو بخشنامه ای تاکید کرد که دانش آموختگان پیام نور حق شرکت در آزمونهای استخدامی را دارند.

به نظر می رسد همچنان در زمینه مدارک دانشگاه پیام نور به ویژه دوره های فراگیر این دانشگاه برای برخی از دستگاههای اجرایی کشور ابهام وجود دارد.


ارسال توسط کیا
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ